Αρχεία ανά ημέρα: 4 Απριλίου, 2016

κ. Κοσμήτορα, κ. Schweitzer (Σβάιτσερ), κ.κ. συνάδελφοι, αγαπητοί μας φοιτητές και φοιτήτριες, κυρίες και κύριοι, Η θέση και ο ρόλος του Μαθήματος των Θρησκευτικών, αναμφισβήτητα, συνιστούν ένα θέμα εξαιρετικά επίκαιρο. Τούτο είναι ευνόητο, αν λάβει κανείς υπόψη του τις νέες … Συνέχεια

Δημοσιεύθηκε στη ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΕΣ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η προσφώνηση του Προέδρου του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ Παναγιώτη Σκαλτσή στην επιστημονική ημερίδα με θέμα: “Το Μέλλον της Θρησκευτικής Εκπαίδευσης στην Ευρώπη. Συζητώντας την Πολυπλοκότητα του Ζητήματος”