Χαιρετισμός του Προέδρου του Τμήματος Θεολογίας προς τους πρωτοετείς φοιτητές

Αγαπητοί/ές πρωτοετείς φοιτητές/τριες, Σας συγχαίρω για την επιτυχία σας στις πανελλαδικές εξετάσεις και σας καλωσορίζω στο Τμήμα Θεολογίας όπως και στην ευρύτερη ακαδημαϊκή κοινότητα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Έχετε ήδη ξεκινήσει ένα ταξίδι στη γνώση για τα επόμενα τέσσερα ακαδημαϊκά έτη. ένα ταξίδι μοναδικό αλλά όχι μοναχικό. Συνοδοιπόροι σας θα είναι οι συμφοιτητές σας, οι καθηγητές και το προσωπικό του Τμήματος. Θα βιώσετε τη νέα φοιτητική ζωή σας ο καθένας και η καθεμιά σας με τρόπο ξεχωριστό και ανεπανάληπτο. Τα μαθήματά έχουν ξεκινήσει και θα βρείτε το πλήρες πρόγραμμα στην ιστοσελίδα του Τμήματος. Τα υποχρεωτικά μαθήματα θα γίνονται διαδικτυακά και για να είναι δυνατή η παρακολούθησή τους θα πρέπει να έχετε ολοκληρώσει την εγγραφή σας. Η Προϊσταμένη και το προσωπικό της γραμματείας του Τμήματος μας θα είναι πάντα πρόθυμοι να σας βοηθήσουν. Σας εύχομαι ολόψυχα η ακαδημαϊκή σας πορεία να είναι καρποφόρα, πλούσια σε θεολογικές γνώσεις και πνευματικές αξίες, ικανές να νοηματοδοτήσουν τη ζωή σας και να υπηρετήσουν τον άνθρωπο και τον σύμπαντα κόσμο.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά!

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Αναπλ. Καθηγητής Νίκος Μαγγιώρος