O καθηγητής Aaron Schart στο Exegeticum του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας του ΑΠΘ

Το Σεμινάριο Ορθοδόξου Ερμηνευτικής Θεολογίας του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013 και ώρα 18:00 στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του 1ου ορόφου της Θεολογικής Σχολής. Εισηγητής θα είναι ο κ. Aaron Schart, Καθηγητής της Παλαιάς και της Καινής Διαθήκης στη Θεολογική Σχολή του Πανεπιστημίου Duisburg-Essen με θέμα: «Quotations of the Dodekapropheton in the New Testament» (Παραθέσεις του Δωδεκαπρόφητου στην Καινή Διαθήκη). Τον εισηγητή και το έργο του θα παρουσιάσει η Λέκτορας της Παλαιάς Διαθήκης κ. Ευαγγελία Δάφνη.