Αγιασμός και κοπή της βασιλόπιτας του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ. «Απόστολος Ιάσων ο Θεσσαλονικεύς»

Ιάσων_8

Η τελετή του Αγιασμού του γραφείου του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ. «Απόστολος Ιάσων ο Θεσσαλονικεύς» και η κοπή της καθιερωμένης βασιλόπιτας πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 21 Ιανουαρίου του 2014 στις 14.00 το μεσημέρι. Λόγω της συνεδρίασης των μελών της Γενικής Συνέλευσης του Τμήματος η τελετή έλαβε χώρα μετά την ολοκλήρωσή της (μία ώρα αργότερα περίπου από εκείνη που είχε προγραμματιστεί) καθώς παρευρέθηκαν σε αυτή αρκετές καθηγήτριες και καθηγητές του Τμήματος Θεολογίας. Στο γραφείο του Συλλόγου είχαν συγκεντρωθεί από νωρίς αρκετοί μεταπτυχιακοί αλλά και προπτυχιακοί φοιτητές, καθώς και υποψήφιοι διδάκτορες.