Έκθεσης αγιογραφίας υπό την αιγίδα της Κοσμητείας και του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ

IMG_5494

Τη Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 18.00 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια Έκθεσης έργων των προπτυχιακών φοιτητών τα οποία εκπονήθηκαν στο πλαίσιο των επιλεγομένων μαθημάτων της Αναπληρώτριας Καθηγήτριας κ. Μαρίας Ι. Καζαμία-Τσέρνου Εισαγωγή στην τέχνη της Αγιογραφίας και Αγιογραφία Θεωρία και Πράξη. Τα μαθήματα υλοποιήθηκαν σε συνεργασία με τον κ. Κωνσταντίνο Ξενόπουλο, Άρχοντα Εικονογράφο του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας. Η έκθεση, η οποία φιλοξενείται στο Εργαστήριο Αγιογραφίας (υπόγειο Θεολογικής Σχολής), τελεί υπό την αιγίδα της Κοσμητείας και του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ.

Διάρκεια έκθεσης από 4 έως 11 Νοεμβρίου 2013

Ωράριο λειτουργίας: 11.00 – 13.00  και 16.00 – 18.00