Χθες το βράδυ το τραγούδι ήταν σίγουρα μαγεία!

D300_9

Η Μελίνα Κανά και ο Απόστολος Ρίζος συνάντησαν χθες το βράδυ (Τρίτη 18 Ιουνίου στις 21:00) τον Χρυσόστομο Σταμούλη επί σκηνής, τραγούδησαν τα τραγούδια του καινούργιου του δίσκου «Αγάπη σ’ αγαπάω», αλλά και προσωπικές τους επιτυχίες (Ζέφυρος, Αερικό, Τι να θυμηθώ, Φυσαλίδα), διαλέχθηκαν με τον Καλίλ Γκιμπράν, τον Μάνο Χατζιδάκι, τον Τάσο Λειβαδίτη, τον Νίκο Γαβριήλ Πεντζίκη, τον Όσκαρ Ουάϊλντ, την Κική Δημουλά και έτσι το τραγούδι ήταν σαν προσευχή. Μαζί τους ήταν οι εξαιρετικοί μουσικοί, Θάνος Σταυρίδης στο ακορντεόν και τα κρουστά και Δημήτρης Λάππας στις κιθάρες και το μπουζούκι. Στη συναυλία συμμετείχε η Χορωδία Νέων και η Παιδική Χορωδία “Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος” Θεσσαλονίκης. Ο χώρος του Terra Antiqua Μουσείο Art Cafe, δίπλα στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης είχε γεμίσει ασφυκτικά από κόσμο όλων των ηλικιών. Τη συναυλία παρακολούθησαν μεταξύ άλλων ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ, Καθηγητής Μιχαήλ Τρίτος, πολλά μέλη ΔΕΠ και των δύο Τμημάτων της Θεολογικής Σχολής, μέλη του διοικητικού της προσωπικού, αρκετοί προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές, ο Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Αγίας Θεοδώρας Θεσσαλονίκης, π. Δαβίδ Τζιουμάκας και αρκετοί ιερείς.

Δείτε φωτογραφικό υλικό: