Τελετή αναγόρευσης του κ. Βλασίου Φειδά, Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού Α.Π.Θ.

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού διοργανώνουν τελετή αναγόρευσης σε επίτιμο διδάκτορα του ομότιμου καθηγητή της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ κ. Βλασίου Φειδά, την Πέμπτη 26 Μαΐου 2022 και ώρα 12:00 στην Αίθουσα Τελετών του ΑΠΘ. Τον έπαινο του τιμωμένου θα εκφωνήσει ο Αναπλ. Καθηγητής Ιωάννης Μπάκας. Μετά την αναγόρευσή του ο κ. Βλάσιος Φειδάς θα εκφωνήσει ομιλία με θέμα: «Η σύγχρονη οικουμενική αποστολή της Ορθοδόξου Εκκλησίας». Δείτε εδώ το πρόγραμμα της τελετής.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την εκδήλωση ζωντανά μέσω live streaming από τη διεύθυνση:

Video: Τελετή αναγόρευσης του κ. Βλάσιου Φειδά, Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού Α.Π.Θ.