Η Ελληνική Βιβλική Εταιρία διοργανώνει το 9ο Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο με θέμα: «Προσεγγίζοντας το τραύμα της πανδημίας με τα μάτια της Βίβλου». Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου στις 5.30 το απόγευμα και το Σάββατο 11 Δεκεμβρίου στις 9.30 το πρωί διαδικτυακά, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Zoom. Για την παρακολούθηση του συνεδρίου ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο και δηλώστε συμμετοχή. H συμμετοχή σας στο συνέδριο είναι ελεύθερη. Δηλώστε συμμετοχή εδώ:

(Βεβαιώσεις συμμετοχής θα διατεθούν σε ηλεκτρονική μορφή μετά το πέρας του συνεδρίου)

Oμιλητές:

1. Μητροπολίτης Νέας Ιωνίας, Φιλαδελφείας, Ηρακλείου & Χαλκηδόνος κ. Γαβριήλ
2. Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας
3. π. Ιωάννης Μαραγκός (Εφημέριος της Καθολικής Εκκλησίας Σύρου)
4. αιδ. Γεώργιος Αδάμ (Ποιμένας Β΄ Ελληνικής Ευαγγελικής Εκκλησίας Αθηνών)
5. Βασιλική Σταθοκώστα (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Θεολογικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.)
6. Μελής Μελετιάδης (Ψυχίατρος-ψυχαναλυτής, Διευθυντής του ψυχιατρικού τομέα του Γενικού Νοσοκομείου Κιλκίς)
7. Giulio Maspero (Professor at the Faculty of Theology of the Pontifical University of Holy Cross [Rome])
8. Pierpaolo Donati (Alma Mater Professor [PAM] of Sociology at the University of Bologna)
9. Γεωργία Κιζιρίδου (Εξελικτική Σχολική Ψυχολόγος, Εκπαιδεύτρια Ενηλίκων)
10. Νικόλαος Ασπρούλης (Αναπληρωτής Διευθυντής Ακαδημίας Θεολογικών Σπουδών Βόλου)
11. Φιλήμων Μπαντιμαρούδης (Καθηγητής στο Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ Α.Π.Θ.)
12. Αικατερίνη Τσαλαμπούνη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Θεολογικής Σχολής Α.Π.Θ.)
13. Μιλτιάδης Κωνσταντίνου (Ομότιμος Καθηγητής Θεολογικής Σχολής Α.Π.Θ.)

Για το πρόγραμμα του συνεδρίου ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο: https://hellenicbiblesociety.gr/…/%cf%80%cf%81%ce%bf…/