Προβολή της ταινίας «Ο άνθρωπος του Θεού» και συζήτηση στη Θεολογική Σχολή του Α.Π.Θ.

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και το Ινστιτούτο «Άγιος Μάξιμος ο Γραικός» στο πλαίσιο του µαθήµατος «Θεολογία και Κινηµατογράφος» διοργανώνουν την προβολή της ταινίας «Ο άνθρωπος του Θεού» της Yelena Popovic που θα γίνει στο Δ΄ Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ. την Τρίτη 9 Νοεμβρίου και ώρα 7:00 μ.μ.

19:00 Χαιρετισμοί:
Χρυσόστομος Σταμούλης, Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ.
Μαρία Γιαχνάκη, Διευθύντρια του Ινστιτούτου «Άγιος Μάξιμος ο Γραικός»
Yelena Popovic, Σεναριογράφος και Σκηνοθέτις της ταινίας «Ο άνθρωπος του Θεού»
19:15 Προβολή της ταινίας «Ο άνθρωπος του Θεού» της Yelena Popovic
20:55 Συζήτηση:
Άρης Σερβετάλης, ηθοποιός (παίζει τον ρόλο του Αγίου Νεκταρίου)
Συμεών Πασχαλίδης, καθηγητής της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ.
Παναγιώτης Υφαντής, καθηγητής της Θεολογικής Σχολής του Α.Π.Θ.

Τη συζήτηση συντονίζουν ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής, καθηγητής Χρυσόστομος Σταμούλης και η Διονυσία Χατζή (ΕΔΙΠ Τμήματος Θεολογίας).

Βάσει των νέων μέτρων της Κυβέρνησης:

Η είσοδος σε εσωτερική αίθουσα για άτομα από 12 ετών και άνω, γίνεται εφόσον επιδείξουν στην είσοδο ΕΝΑ από τα ακόλουθα: Είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού COVID, είτε βεβαίωση νόσησης COVID, είτε αρνητικό Rapid Test εντός 48 ωρών. Η σχετική βεβαίωση νόσησης ισχύει για 180 μέρες μετά τη νόσηση. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους της Θεολογικής Σχολής. Δηλώστε τη συμμετοχή σας στο τηλέφωνο 210-6141171 (Δημήτρης Ηλιόπουλος) και στην ηλεκτρονική διεύθυνση pressoffice@stmaximthegreek.org