AfisΟ Τομέας Εκκλησιαστικής Ιστορίας, Χριστιανικής Γραμματείας, Αρχαιολογίας και Τέχνης στο πλαίσιο των Εκδηλώσεων Θεολογικού Λόγου και Τέχνης, που οργανώνει το Τμήμα Θεολογίας (Μάιος 2017), πραγματοποιεί Β΄ Ημερίδα με θέμα: «Μεταπτυχιακή Έρευνα στον Τομέα Εκκλησιαστικής Ιστορίας, Χριστιανικής Γραμματείας, Αρχαιολογίας και Τέχνης». Στην Ημερίδα θα παρουσιάσουν τις εισηγήσεις οι φοιτητές του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών που ειδικεύονται στα αντικείμενα του Τομέα Εκκλησιαστικής Ιστορίας, Χριστιανικής Γραμματείας, Αρχαιολογίας και Τέχνης. Στόχος της Ημερίδας είναι να δοθεί η δυνατότητα ανάδειξης του ερευνητικού έργου που πραγματοποιείται από τους μεταπτυχιακούς φοιτητές σε συνεργασία με το διδακτικό προσωπικό του Τομέα. Οι εργασίες της Ημερίδας θα πραγματοποιηθούν το απόγευμα της Δευτέρας 15 Μαΐου (16:00-21.30΄), στο Α΄ Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής. Η παρακολούθηση των εργασιών είναι ελεύθερη. Στους ενδιαφερόμενους θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Δείτε το πρόγραμμα.