Επιστημονική Ημερίδα με θέμα “Η Θεολογία σε Διάλογο” από τον Σύλλογο Μεταπτυχιακών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας “Άγιος Γρηγόριος ο Παλαμάς”

Ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών και Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας “Άγιος Γρηγόριος ο Παλαμάς” διοργανώνει στις 6 Απριλίου 2016 Επιστημονική Ημερίδα με θέμα “Η Θεολογία σε Διάλογο”. Σκοπός της Ημερίδας, η οποία απευθύνεται τόσο σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψηφίους διδάκτορες όσο και σε μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας όλων των Σχολών του ΑΠΘ, είναι η προαγωγή του διεπιστημονικού διαλόγου γύρω από τον άξονα των διαφόρων πλευρών της Επιστήμης της Θεολογίας.

Η Θεολογία, λοιπόν, σε διάλογο με τις υπόλοιπες επιστήμες σε μία προσπάθεια γόνιμου προβληματισμού και δημιουργικής συνάντησης. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Συλλόγου postgrad@past.auth.gr Δείτε επίσης το ενημερωτικό φυλλάδιο CFP