"Επειδήπερ το Τμήμα Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής την ΚΙΚΗΝ ΔΗΜΟΥΛΑ άξιαν απέφηνεν του επιτίμου διδακτορικού αξιώματος…"

D300_547

Επειδήπερ το Τμήμα Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής την ΚΙΚΗΝ ΔΗΜΟΥΛΑ άξιαν απέφηνεν του επιτίμου διδακτορικού αξιώματος, ο δε Πρύτανης τη τούτου γνώμη επινεύει, δια ταύτα εγώ Χρυσόστομος Σταμούλης, Πρόεδρος, Καθηγητής του Τμήματος Θεολογίας, χρώμενος τη δυνάμει, ην παρά των Πανεπιστημιακών νόμων και της Κοσμητείας έχω λαβών, την ΚΙΚΗΝ ΔΗΜΟΥΛΑ επίτιμον διδάκτορα του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής δημοσίως αναγορεύω και πάσας τας προνομίας τας τω Πανεπιστημιακώ τούτω αξιώματι παρεπομένας απονέμω”.