Πενθήμερη εκδρομή στην Κωνσταντινούπολη στα πλαίσια των μαθημάτων του Σεβ. Μητροπολίτη Αρκαλοχωρίου κ. Ανδρέα Νανάκη

αφίσα εκδρομής 22-26 Οκτωβρίου Πόλη 2Η εκδρομή θα γίνει 22-26 Οκτωβρίου 2014 (αναχώρηση 7.30 π.μ. – 160 Ευρώ). Επίσκεψη σε Αγία Σοφία, Οικουμενικό Πατριαρχείο, Κιστέρνα Ιουστινιανού, Ιππόδρομο, Τοπ Καπί, Καπαλί Τσαρσί, Ντολμά Μπαξέ, Μονή της Χώρας, Μεγάλη του Γένους Σχολή, Μονή Βλαχέρνας, Μονή Μπαλουκλή, Βαφεοχώρι (πατρίδα του Πατριάρχη Ιωακείμ Γ΄) και Νιχώρι, (πατρίδα της μητέρας του ποιητή Κωνσταντίνου Καβάφη με τη θαυματουργή Παναγία Κουμαριώτισσα). Ημερήσια εκδρομή στα Πριγκηπόννησα: Πρίγκηπο (με προαιρετική ανάβαση στον Άγιο Γεώργιο Κουδουνά) και στη Θεολογική Σχολή της Χάλκης με ξενάγηση στη Βιβλιοθήκη. Στην επιστροφή στάση στη Σηλυβρία, πατρίδα του Αγίου Νεκταρίου.

Επιβλέπων: Μητρ. Ανδρέας Νανάκης. Συνοδοί: Λέκτωρ Αντωνία Κυριατζή και  κ. Αθανάσιος Τζιερτζής.

Δηλώσεις συμμετοχής στο γραφείο της Θεολογικής Σχολής 319-320 και στα ακόλουθα τηλ. επικοινωνίας και email: Αντώνης Κυριάκου 6938-223062 (kiriakouanton@gmail.com), Αθανάσιος Μπλατζούκας 6980-107302, Γεώργιος Δαγκλής 6978-354382, Αθανάσιος Τζιερτζής (atzier@yahoo.gr). Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας.