Δύο βιβλικά θέματα σε εκπομπές του Ραδιοφωνικού Σταθμού της Εκκλησίας της Ελλάδος

final_03Στην εκπομπή του Ραδιοφωνικού Σταθμού της Εκκλησίας της Ελλάδος «Η ταυτότητα της Εκκλησίας», ο Δημήτρης Ριζούλης παρουσιάζει αυτό τον καιρό μια σειρά εκπομπών με τον γενικό τίτλο: «Αμαρτία και ασθένεια». Σήμερα το θέμα ήταν: «Αμαρτία και ασθένεια στην προς Εβραίους επιστολή». Καλεσμένος στις 11.00 ήταν ο κ. Μόσχος Γκουτζιούδης, Λέκτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ.

Η εκπομπή του Ραδιοφωνικού Σταθμού της Εκκλησίας της Ελλάδος «Καινή Διαθήκη και Εκκλησία», που παρουσιάζει η Αδαμαντία Μπούρτζινου, αναφέρεται στην λατρεία της Εκκλησίας και τη σημασία της στην ζωή των σύγχρονων πιστών. Το θέμα σήμερα ήταν «Η Παλαιά και η Καινή Διαθήκη ως Γραφή της Εκκλησίας». Καλεσμένη στις 15.00 ήταν η κ. Αικατερίνη Τσαλαμπούνη, Λέκτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ.