Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του συνεδρίου "Θρησκεία-Εξουσία-Άνθρωπος''

DSC06201Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του συνεδρίου “Θρησκεία-Εξουσία-Άνθρωπος” που διοργανώνει ο Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων “Απόστολος Ιάσων ο Θεσσαλονικεύς”. Αν και κατά την πρώτη ώρα του συνεδρίου η προσέλευση ήταν σχετικά μικρή, εντούτοις εν συνεχεία μεγάλος αριθμός συνέδρων κατέκλυσε τους χώρους της Θεολογικής Σχολής. Ο Σύλλογος χρωστάει ένα μεγάλο ευχαριστώ στους τρανούς καθηγητές που τίμησαν με την παρουσία τους το συνέδριο αυτό. Σήμερα οι εργασίες του συνεδρίου έχουν μεταφερθεί στο Παύλειο Πολιτιστικό Κέντρο στην πόλη της Βέροιας και η φιλοξενία των συνέδρων παρέχεται από τον Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονα.

Κείμενο και φωτογραφία: Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψηφίων Διδακτόρων “Απόστολος Ιάσων ο Θεσσαλονικεύς”.