Την ερχόμενη Κυριακή στο Αρχονταρίκι «Εκκλησία σε διάλογο» με αφορμή το συνέδριο Εκκλησία και Αριστερά

Την Κυριακή 31 Μαρτίου 2013 στις 10.30 το πρωί θα μεταδοθεί από την ΕΤ-1 η εκπομπή “ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ” με θέμα· «Εκκλησία σε διάλογο». Με αφορμή το πρόσφατο Συνέδριο που οργάνωσε το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης με θέμα “Εκκλησία και Αριστερά”, υπεύθυνος και παρουσιαστής τής εκπομπής Μητροπολίτης Δημητριάδος Ιγνάτιος, καταγράφει απόψεις Αρχιερέων, Πολιτικών και Πανεπιστημιακών γύρω από τον κοινωνικό διάλογο, θέματα εκκλησιαστικής περιουσίας, θρησκευτικών συμβόλων, το σύγχρονο λόγο της Εκκλησίας και της Αριστεράς κ.λπ.