Ιστολόγιο Ιδιωτική Οδός: ΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΟΠΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΓΙΕΦΤΙΤΣ "ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ"

Στην κατάμεστη αίθουσα του Φιλολογικού Συλλόγου «Παρνασσός», στο κέντρο της Αθήνας, παρουσιάστηκε χθες βράδυ το νέο βιβλίο του Σέρβου Επισκόπου πρώην Ερζεγοβίνης Αθανασίου Γιέφτιτς, με τίτλο: «Από την Ελευθερία στην Αγάπη» (εκδ. Δόμος). Πρόκειται για ομιλίες του ελληνομαθούς και σπουδαίου σύγχρονου θεολόγου Αθανασίου Γιέφτιτς, που πραγματοποιήθηκαν πριν 30 τόσα χρόνια στην Ξάνθη, κυρίως σε φοιτητές του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου. Για το βιβλίο αυτό μίλησαν: ο Μητροπολίτης Μεσογαίας και Λαυρεωτικής Νικόλαος, ο Ηγούμενος της Ιεράς Μονής Σίμωνος Πέτρας αρχιμ. Ελισσαίος, ο Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ, καθηγητής Χρυσόστομος Σταμούλης, ο εκδότης και θεολόγος Δημήτριος Μαυρόπουλος και ο συγγραφέας.

Διαβάστε το κείμενο σχετικά με τη χθεσινή εκδήλωση, το οποίο συνοδεύεται με φωτορεπορτάζ  στο ιστολόγιο του κ. Παναγιώτη Ανδριόπουλου παρακάτω:

Ιδιωτική Οδός