«Πολιτισμική κατάληψη» προσεχώς στο ΑΠΘ – Agelioforos.gr

Άρθρο της κ. Χρύσας Νάνου στην Εφημερίδα Αγγελιοφόρος της Κυριακής.

Μια κατάληψη, διαφορετική από τις άλλες, ετοιμάζει το Τμήμα Θεολογίας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης επιχειρώντας άλμα πέρα από τη φθορά και την αντιδημιουργικότητα: από τη Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου ως και την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου θα γίνει «πολιτισμική κατάληψη» του κτιρίου της Θεολογικής Σχολής. Στόχος της ασυνήθιστης αυτής πρωτοβουλίας είναι «να βρουν οι λέξεις το νόημά τους και τα πράγματα το πρόσωπό τους», όπως αναφέρουν οι διοργανωτές στην αφίσα του προγράμματος που καλύπτει μεγάλο φάσμα τεχνών (κινηματογράφο, θέατρο, εικαστικά, μουσική).

Διαβάστε το πλήρες άρθρο παρακάτω:

«Πολισμική κατάληψη» προσεχώς στο ΑΠΘ | ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ & ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ | Agelioforos.gr.