Νέος Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ εξελέγη ο καθηγητής Χρυσόστομος Σταμούλης

Μετά το πέρας της σημερινής εκλογικής διαδικασίας νέος Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ εξελέγη ο Καθηγητής της Δογματικής και Συμβολικής Θεολογίας του Τμήματος Θεολογίας κ. Χρυσόστομος Σταμούλης. Ο νέος Κοσμήτορας αναλαμβάνει καθήκοντα (για μια τριετία) από το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 και μέχρι το 2023-2024. Ο κ. Σταμούλης είναι φέτος Διευθυντής του Τομέα Δογματικής Θεολογίας, ενώ κατά το παρελθόν έχει διατελέσει για δύο διετίες (2011-2015) Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας ΑΠΘ. Τα ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ εύχονται στον νέο Κοσμήτορα καλή και δημιουργική θητεία.

Δείτε εδώ το αναλυτικό βιογραφικό του νέου Κοσμήτορα.