Νέος Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ ο Αναπληρωτής Καθηγητής Νικόλαος Μαγγιώρος

Την Δευτέρα 20 Ιουλίου 2020 διενεργήθηκαν προεδρικές εκλογές για όλα τα Τμήματα των Σχολών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης. Στο Τμήμα Θεολογίας μοναδικός υποψήφιος για τη θέση του Προέδρου ήταν ο Αναπληρωτής Καθηγητής του Κανονικού και εκκλησιαστικού δικαίου κ. Νικόλαος Μαγγιώρος. Οι διεξαχθείσες με ηλεκτρονική ψηφοφορία εκλογές ολοκληρώθηκαν στις 14.00 το μεσημέρι. Κατόπιν τούτου, νέος Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας του ΑΠΘ ανακηρύχθηκε ο Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Νικόλαος Μαγγιώρος με διετή θητεία. Νέα Αναπληρώτρια Πρόεδρος εκλέχτηκε η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια της Εκκλησιαστικής Ιστορίας κ. Ευαγγελία Αμοιρίδου. Τα ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ εύχονται στο νέο προεδρείο του Τμήματος Θεολογίας ΑΠΘ καλή και δημιουργική θητεία.