Πρακτικά Επιστημονικής Διημερίδας “Σάββας Αγουρίδης: Επιστημονική μαρτυρία, εκκλησιαστική και κοινωνική διακονία”

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) με χαρά παραδίδει στη δημοσιότητα σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή τα Πρακτικά της Επιστημονικής Διημερίδας «Σάββας Αγουρίδης: Επιστημονική μαρτυρία, εκκλησιαστική και κοινωνική διακονία» που πραγματοποιήθηκε στις 13-14 Μαρτίου 2019, με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 10 χρόνων από την εκδημία του αείμνηστου Καθηγητή της Καινής Διαθήκης, μιας προσωπικότητας που πρόσφερε στα ελληνικά θεολογικά γράμματα διεθνή ακτινοβολία και ενός ανθρώπου που αφιέρωσε τη ζωή του στην υπηρεσία της επιστήμης του, της Εκκλησίας και της κοινωνίας.

– Σύνδεσμος προβολής και λήψης της δημόσιας ηλεκτρονικής έκδοσης: http://bit.do/fjsqu

Η δημοσίευση των Πρακτικών γίνεται σύμφωνα με το πλαίσιο λειτουργίας του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας (Ε.Λ.Κ.Ε.) του ΕΚΠΑ. και την κείμενη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.