Εκδήλωση τιμής στον Άρχοντα Μουσικοδιδάσκαλο της Μεγάλης του Χριστού Εκκλησίας Θεόδωρο Βασιλικό

O Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας καθηγητής Παναγιώτης Ι. Σκαλτσης και οι φοιτητές διοργανώνουν εκδήλωση τιμής στον Άρχοντα Μουσικοδιδάσκαλο της Μεγάλης του Χριστού Εκκλησίας Θεόδωρο Βασιλικό. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου και ώρα 19:00, στο Α΄ Αμφιθέατρο της Θεολογικής Σχολής (2ος όροφος). Στην εκδήλωση συμμετέχουν ο Βυζαντινός Χορός και η Χορωδία του Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου 40 Εκκλησιών, υπό την διεύθυνση του κ. Πάρη Γκούνα και οι μουσικοί Αστέριος Τράκας (βιολί) και Αργύρης Κόκορης (ουτι-φωνή).

Δείτε το πρόγραμμα της τιμητικής εκδήλωσης.