15ο Διαχριστιανικό Συμπόσιο στην Ασίζη με θέμα «Η πνευματικότητα ως πρόκληση για τον σημερινό κόσμο»

ASSISI 2018Το Φραγκισκανικό Ινστιτούτο Πνευματικότητας του Ποντιφικικού Πανεπιστημίου Antonianum της Ρώμης και το Τμήμα Θεολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης συνδιοργανώνουν το 15ο κατά σειρά Διαχριστιανικό Συμπόσιο στις 28-30 Αυγούστου 2018 στην Ασίζη (Domus Laetitiae) της Ιταλίας. Η επιστημονική αυτή συνάντηση που πραγματοποιείται ανά διετία εναλλάξ στην Ιταλία και την Ελλάδα φέτος έχει ως θέμα της «Η πνευματικότητα ως πρόκληση για τον σημερινό κόσμο». Μπορείτε να δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα του Συμποσίου.