Ο καθηγητής Κωνσταντίνος Νικολακόπουλος εξελέγη νέος Πρόεδρος του Τμήματος Ορθοδόξου Θεολογίας του Πανεπιστημίου του Μονάχου

ΝικολακόπουλοςΝέος Πρόεδρος του Τμήματος Ορθοδόξου Θεολογίας του Πανεπιστημίου του Μονάχου της Γερμανίας (Ludwig-Maximilians-Universität München) εξελέγη στις 16 Οκτωβρίου ο καθηγητής της βιβλικής θεολογίας κ. Κωνσταντίνος Νικολακόπουλος. Ο νεοεκλεγείς διαδέχεται στην προεδρία του Τμήματος τον καθηγητή της συστηματικής θεολογίας κ. Αθανάσιο Βλέτση και η θητεία του ορίζεται για το χρονικό διάστημα Οκτώβριος 2017-Σεπτέμβριος 2019. Ο κ. Νικολακόπουλος υπηρετεί την Ορθόδοξη Θεολογία στο Πανεπιστήμιο του Μονάχου από το 1985. Μπορείτε να δείτε το βιογραφικό του νέου Προέδρου εδώ. Τα ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ εύχονται στο νεοεκλεγέντα Πρόεδρο καλή και δημιουργική θητεία.