Ο καθηγητής κ. Παναγιώτης Σκαλτσής εξελέγη Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας ΑΠΘ

SkaltsisΣήμερα, Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017, διεξήχθησαν στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Σχολής (1ος όροφος), επαναληπτικές εκλογές για την ανάδειξη Προέδρου του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής ΑΠΘ. Έλαβαν: Παναγιώτης Σκαλτσής: 20 Δήμητρα Κούκουρα: 14. Ο αριθμός των έγκυρων ψήφων, σύμφωνα με τον υπολογισμό του ισχύοντος αλγορίθμου (παρ. 3β του άρθρου 15 του Ν. 4485/2017) για την εκλογή Προέδρου είναι: Παναγιώτης Σκαλτσής: 18,87 / Δήμητρα Κούκουρα: 13,5. Σύμφωνα με τα παραπάνω αποτελέσματα ο υποψήφιος κ. Παναγιώτης Σκαλτσής εκλέγεται Πρόεδρος του Τμήματος Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής ΑΠΘ για το χρονικό διάστημα από 1-12-2017 έως 31-08-2019. Διαβάστε εδώ το βιογραφικό του καθηγητή κ. Π. Σκαλτσή. Τα ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ εύχονται στον καθηγητή κ. Σκαλτσή καλή και δημιουργική θητεία για την επανεκλογή του.