Τέταρτη συνάντηση των μελών του Βiblicum για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017

biblicum-2016Η τέταρτη συνάντηση των μελών του Biblicum για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017 θα γίνει την Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου, και ώρα 19.30′ στην αίθουσα συνεδριάσεων της Θεολογικης Σχολής. Εισηγητής θα είναι ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής καθηγητής κ. Μιλτιάδης Κωνσταντίνου με θέμα: Η κατανόηση του sola scriptura στον σύγχρονο Προτεσταντισμό. Πριν από την κύρια εισήγηση του Κοσμήτορα ο κ. Νίκος Παύλου, διδάκτορας του Τμήματος Θεολογίας,  θα παρουσιάσει την ολοκλήρωση της  μεταδιδακτορικής του έρευνας με θέμα “Όψεις του ιμπεριαλισμού των ελληνιστικών βασιλείων στα βιβλία των Μακκαβαίων και του Δανιήλ” που έκανε με επιβλέποντα τον καθηγητή κ. Μιλτιάδη Κωνσταντίνου.