Παρουσίαση του βιβλίου του Μάικλ Γουόλζερ, Έξοδος και επανάσταση στη Θεσσαλονίκη

exodosΤο Μορφωτικό Ίδρυμα Εθνικής Τραπέζης και οι εκδόσεις Άρτος Ζωής διοργανώνουν παρουσίαση του βιβλίου του Μάικλ Γουόλζερ, Έξοδος και επανάσταση, σε μετάφραση του Βαγγέλη Καργούδη. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Βιβλιοπωλείο του Μορφωτικού Ιδρύματος της Εθνικής Τραπέζης (Τσιμισκή 11, Θεσσαλονίκη) την Τρίτη 3 Νοεμβρίου 2015 στις 19:00. Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:

Μιλτιάδης Κωνσταντίνου (Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ).

Ρίκα Μπενβενίστε (Καθηγήτρια στη Σχολή Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας).

Νικόλας Σεβαστάκης (Καθηγητής στη Σχολή Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ).

Τη συζήτηση συντονίζει ο Σταύρος Ζουμπουλάκης (Πρόεδρος του Δ.Σ. του Άρτου Ζωής).