Απόφοιτοι πάστορες της Ευαγγελικής Εκκλησιαστικής Σχολής του Kurhessen-Waldeck της Γερμανίας επισκέφτηκαν το Τμήμα Θεολογίας του ΑΠΘ

pastores_4

Την Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2015, επισκέφτηκαν το Τμήμα Θεολογίας του ΑΠΘ οι απόφοιτοι πάστορες της Ευαγγελικής Εκκλησιαστικής Σχολής του Kurhessen-Waldeck (EKKW) της Γερμανίας. Τους εκλεκτούς επισκέπτες υποδέχτηκαν ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής κ. Μιλτιάδης Κωνσταντίνου, ο Πρόεδρος του Τμήματος κ. Χρυσόστομος Σταμούλης και τα μέλη ΔΕΠ του Τμήματος. Στη συνέχεια ο Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Χαράλαμπος Ατματζίδης εκφώνησε λόγο με θέμα «Ο απόστολος Παύλος ως ερμηνευτής της Γραφής και η προσφορά του στην σύγχρονη βιβλική ερμηνευτική».