ΔΙΑΚΟΝΙΣΣΕΣ, ΧΕΙΡΟΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ. Διεθνές Συνέδριο προς τιμήν του Ομότιμου Καθηγητή κ. Ευάγγελου Θεοδώρου

Αφίσα-ΔιακόνισσεςΤο Κέντρο Οικουμενικών, Ιεραποστολικών και Περιβαλλοντικών Μελετών Μητροπολίτης Παντελεήμων Παπαγεωργίου σε συνεργασία με την Θεολογική Σχολή της Θεσσαλονίκης και την Θεολογική Σχολή του Τιμίου Σταυρού της Βοστώνης  διοργανώνει Διεθνές Θεολογικό Συνέδριο με θέμα: ΔΙΑΚΟΝΙΣΣΕΣ, ΧΕΙΡΟΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ, αφιερωμένο στον Ομότιμο Καθηγητή κ. Ευάγγελο Θεοδώρου. Οι εργασίες του διεθνούς αυτού συνεδρίου θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 22 και την Παρασκευή 23 Ιανουαρίου στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (το κόκκινο κτίριο πάνω από τη Φοιτητική Λέσχη). Το Σάββατο 24 Ιανουαρίου το συνέδριο θα μεταφερθεί στο Αμφιθέατρο “Μητροπολίτης Παντελεήμων Παπαγεωργίου” στην Ιερά Μονή Αγίας Θεοδώρας Θεσσαλονίκης (στην οδό Ερμού 34, στο κέντρο της πόλης). Δείτε περισσότερες πληροφορίες και το πρόγραμμα του συνεδρίου αναλυτικά στην ελληνική και την αγγλική γλώσσα στην επίσημη ιστοσελίδα του Κέντρου Μητροπολίτης Παντελεήμων Παπαγεωργίου. Το συνέδριο θα μεταδίδεται επίσης ζωντανά μέσω live streaming.

Δείτε το αναλυτικό ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ σε μορφή pdf.